Sierakowice, ul. Piwna 2
Zblewo, ul. Pinczyńska 1A

Sprawdź również:

akcesoria-malarskie-Ciret

Narzędzia i akcesoria malarskie Ciret

20.06.2023

Każdy, kto choć raz miał do czynienia z malowaniem wie, że nic bardziej nie przeszkadza w pracy, niż słabej jakości wałki, pędzle i inne akcesoria. Wypadające z pędzla włosy, które zostawiają ślady na ścianie, to koszmar każdego malującego. Co zrobić, aby uniknąć takich historii? Wystarczy przed malowaniem zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. W Mrówce Sierakowice dostępny jest cały asortyment malarski polskiej firmy - producenta narzędzi i akcesoriów malarskich Ciret

Na www.mrowka.com oraz w Mrówce Sierakowice dostępne są akcesoria do malowania firmy Ciret, w której wszystko oznaczone jest kolorem, aby klientowi ułatwić nawigację. Kolor czerwony to akcesoria do farb wewnętrznych, żółty do lakierowania, a zielony przeznaczony jest do drewna - mówi Daniel Skrzypczak z firmy Ciret.

Co istotne, są to akcesoria malarskie produkowane w Polsce, więc firma Ciret ma pełną kontrolę nad ich jakością. Dzięki temu klienci Mrówki mogą być pewni powtarzalności i dostępności produktów. Ma to znaczenie, szczególnie dla stałych odbiorców. Na jednym, dużym regale w Mrówce Sierakowice znajdziemy cały asortyment, podzielony na kategorie. Regały ułożone są tematycznie. Wałki do malowania z podziałem do różnych struktur: lekkich, do tynków oraz wałki fasadowe. Dodatkowo dobieramy rączki do wałka, pędzle, taśmy, folie i kuwety do malowania. Regały są dokładnie opisane, a na akcesoriach widnieją kody QR, więc w bardzo prosty sposób możemy sprawdzić pełen opis produktu. Nawet będąc laikiem, dopasujesz dany produkt pod siebie - tłumaczy Daniel Skrzypczak.

Trudno dostępne miejsca, duże powierzchnie czy wysokie pomieszczenia sprawiają często kłopot podczas malowania ścian. Wiele akcesoriów znacznie ułatwi nam pracę i sprawi, że remont będzie przebiegał o wiele sprawniej. Duże powierzchnie najlepiej malować wałkiem o wymiarach 18 cm - 25 cm, używając dedykowanej do tego rączki. Ciret posiada innowacyjne modele o charakterystycznym kształcie. Wałek dzięki temu równomiernie przylega do ściany i nie pozostawia smug podczas malowania. Równie ważne są teleskopy, które świetnie sprawdzą się podczas malowania wysokich pomieszczeń i sufitów. Zdecydowanie ułatwią nam cały proces też kuwety, pojemniki do farb, folie i taśmy. Poza tradycyjnymi, Ciret w swojej ofercie ma też folię malarską z papierową taśmą Cover Quick. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba obawiać się problemów z jej umocowaniem. Taśmą oklejamy powierzchnię, którą chcemy chronić, a następnie tylko rozciągamy folię. Jest ona elektrostatyczna, dzięki czemu dobrze przylega do chronionej powierzchni. 

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek podczas malowania wałkiem, powinniśmy przed malowaniem okleić go taśmą, następnie ją zerwać i tym samym usunąć luźny włos, który może pozostać po produkcji. Wówczas mamy gwarancję, że na ścianie nic nie zostanie. Z kolei po zakończonej pracy akcesoria warto dobrze umyć lub skorzystać ze specjalnych pojemników, w których spokojnie możemy przechować wałek do następnego dnia pracy. Zdecydowanie ułatwi nam też pracę solidne zabezpieczenie malowanych pomieszczeń. Dlatego warto wyposażyć się w dobrą folię malarską, którą możemy przykryć meble i drzwi. Szczególnie pomocne w przypadku, gdy przeprowadzamy remont i nie wynosimy mebli z pomieszczenia. Podłogę dobrze przykryć tekturą malarską, która jest mocna i będzie dobrze chronić powierzchnię przed uszkodzeniem.